a Liszt díjas zongoraművész mindig is kereste az új utakat, az új lehetőségeket arra, hogy miként is lehet – a hagyományos kereteket felrobbantva – a zenét igazán közel hozni a koncertlátogatókhoz.
Ezeken a programokon színpad és nézőtér nem két külön világ, van átjárás, van kommunikáció.
A négy koncertből álló sorozat első programja az összetevők és fűszerek arányát vizsgálja: van-e receptje egy jó előadásnak, és milyen fűszereket alkalmazhat az előadó. Elképzelhető, hogy egy nem odaillő fűszer az előadást is tönkreteszi? A kérdésekre február 16-án születnek meg a válaszok.
További információ és jegyvásárlás ide kattintva! >>>
A második alkalommal – március 9-én – az érzékenység és érzékiség közti különbséget tapasztalhatja meg a közönség. Mindannyian tudjuk, hogy nem nehéz valakit érzékiséggel rabul ejteni, egy-egy finom sóhaj a zongorán vagy egy bársonypuha hang egy váratlan pillanatban igen hatásos lehet, de ez a könnyebb siker. Az érzékiség bekebelez, az érzékenység szelíden hívogat – vajon melyik előadást választja a néző?
További információ és jegyvásárlás ide kattintva! >>>
Mazurka, keringő, gigue, sarabande – csupa-csupa tánc, mégis: az európai szerzőktől gyakran hallunk ilyen műfajú zeneműveket. Az április 6-ra tervezett harmadik koncert azt járja körül, hogy milyen elemeket használ fel egy-egy táncból a zenemű. A közönség számára ez az este egy nagy utazás lesz a táncokkal évszázadokon át, Bachtól egészen Bartókig
További információ és jegyvásárlás ide kattintva! >>>
A negyedik koncert illatokat és színeket idéz meg: sötétíteni és világosítani a zenében is igen hatásosan lehet, a fehér és a fekete között azonban rengeteg árnyalatot tud megfogalmazni az előadó. Hogy miként, az – más műhelytitkok mellett – kiderül a sorozat zárókoncertjén, május 4-én a Zeneakadémia Solti Termében. A sorozat a Hold Alapkezelő Zrt. támogatásával valósul meg.
További információ és jegyvásárlás ide kattintva! >>>